Відшарування сітківки (світлочутливої оболонки ока) лікується і досить успішно.
Це важке захворювання, що супроводжується зниженням зору аж до повної втрати зорових функцій, але сучасна очна хірургія здатна повернути людині з відшаруванням здатність бачити, якщо лікування виконано вчасно.
На відео Ви бачите класичне відшарування сітківки, викликане розривом сітківки
Коли потрібно оперувати відшарування сітківки і як йому запобігти
Найкраще провести хірургічне лікування відразу після постановки діагнозу. Ще краще - постаратися запобігти відшаруванню, якщо для нього існують передумови, наприклад, периферична дистрофія сітківки або розриви сітківки.
Детально про це і про лазерне профілактичне лікування:
Якщо ж профілактика не проведена або неможлива, то важливо знати перші симптоми відшарування сітківки, які повинні змусити негайно звернутися до ретинолога (фахівця по сітківці)
Симптоми і передвісники відшарування сітківки.
- «Блискавки» - яскраві спалахи світла по краю поля зору, особливо помітні в напівтемряві і при зміні освітленості зустрічаються, як передвісники відшарування сітківки
- «Плаваючі мушки» - раптова поява великої кількості плаваючих «мушок», «смужок», «сміття». Зазвичай плаваючі мушки не є небезпечними, але швидка раптова поява великої кількості плаваючих помутнінь - сигнал для негайного звернення до лікаря.
- Гостра, раптова втрата зору, зазвичай проявляється у вигляді «наповзання штори» від периферії до центру зору. Це може бути вже не передвісником, а ознакою, що відбулося відшарування сітківки.
В цьому випадку, краще відразу звернутися до спеціалізованого центру, для консультації ретинолога або вітреоретинального хірурга (так називається офтальмолог, який займається хірургічним лікуванням відшарування і розривів сітківки).